Pofon a hazai baloldalnak
Megjött az EU esze: a háború miatt nem tartják vissza tovább a pénzeket
- A koronavírus miatt Helyreállítási Alap pénzeit közel egy éve tartotta vissza az Euróőai Unó Bizottsága, mondvacsinált okokkal.
- A Bloomberg hírügynökség úgy értesült, a Bizottság a háború miatt nem vegzálja a közeljövőben Lengyelországot és Magyarországot.
- Vagyis kifizetik a Magyarországnak és a lengyeleknek járó pénzeket.
- Az Unió döntése óriási pofon a baloldalnak, akik eddig azzal kampányoltak, nem lesz EU-s pénz.
- A 4,8 milliárdos EU-s csalási ügybe keveredett Cseh Katalin arra tette fel az életét, hogy megakadályozza azt, hogy Magyarország rendben megkapja ezeket a pénzeket.
- Korábban Márki-Zay is azzal kampányolt, amíg Orbán a miniszterelnök, nem lesz pénz.
- Az EU ezzel a döntéssel kirántja a szőnyeget a baloldal lába alól.
A jogállamisági mechanizmus az európai uniós költségvetés védelmét szolgáló feltételrendszer része.A lényege, hogy az Európai Bizottság visszatarthat uniós forrásokat a tagállamoktól, ha azok nem tartják be a jogállamisági követelményeket, amelyeket az EU-csatlakozásukkor vállaltak, illetve amelyeket az uniós alapszerződés rögzít.
A jogállamisági aggályokkal leginkább érintett két tagállam, Magyarország és Lengyelország tavaly márciusban megtámadta az Európai Unió Bíróságán a mechanizmus alkalmazásáról szóló jogszabályt, a pert azonban idén februárban végleg elbukta a két kormány.
Bár az Európai Bizottság még az ítélet után is várna a mechanizmus elindításával, az Európai Parlament még néhány napja is azt közölte, hogy azt azonnal működésbe kellene hozni – ezzel kampányolt a milliárdos EU-s csalásba keveredett Cseh Katalin is.
Most azonban a Bloomberg forrásai azt mondták, hogy a büntetőintézkedés alkalmazása túl kockázatos lenne a jelenlegi helyzetben, amikor a tagországok az orosz–ukrán háború miatt épp menekültválsággal küzdenek, és szintén részben a háború miatt az energiaárak is megugrottak, illetve az Oroszország elleni szankciók miatt további gazdasági nehézségek várhatók.
Ráadásul határországként épp a jogállamisági mechanizmus alkalmazásának két legvalószínűbb célpontja, Magyarország és Lengyelország a leginkább érintett az ukrajnai menekültek fogadásában.